ИНВЕРТОРЕН КЛИМАТИК BOSCH CL2000U W 53 E/CL2000 53 E
Code: 650983
In stock
INSTALLATION INCLUDED
Short Description
- CAPACITYCOOLING(NOMINAL) : 5.300 KW
- CAPACITYHEATING(NOMINAL) : 5.600 KW
- TEMPERATURE RANGE COOLING : -15/50 °C
- EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO : -15 °C
Shipping:
See credit plans
from35.85 €
/
70.12лв.
Interest, fees and APR

10х94.90€
/
10х185.61лв.
| Brand | BOSCH |
| MODEL | CL2000U W 53 E/CL2000 53 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.300 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.600 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 7.2 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.500 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.570 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 26/56 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 64 dB |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 10 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 32.7 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 957/302/213 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 805/554/330 ММ |
| WEIGHT WITH PACKAGE | 50.700 kg |
| WARRANTY | 36 MONTHS |
| MODEL | CL2000U W 53 E/CL2000 53 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.300 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.600 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 7.2 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.500 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.570 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 26/56 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 64 dB |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 10 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 32.7 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 957/302/213 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 805/554/330 ММ |
| WARRANTY | 3+2 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4062321679767 |
No documents were found for this product

English 





















