ИНВЕРТОРЕН КЛИМАТИК BOSCH CL2000U W 26 E/CL2000 26 E
Code: 650982
In stock
INSTALLATION INCLUDED
Short Description
- CAPACITYCOOLING(NOMINAL) : 2.600 KW
- CAPACITYHEATING(NOMINAL) : 2.900 KW
- TEMPERATURE RANGE COOLING : -15/50°C
- EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO : -15 °C
Shipping:
See credit plans
from24.90 €
/
48.70лв.
Interest, fees and APR

10х65.90€
/
10х128.89лв.
| Brand | BOSCH |
| MODEL | CL2000U W 26 E/CL2000 26 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 9000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 2.600 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 2.900 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 6.2 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 0.700 KW |
| POWERCONSHEATING | 0.700 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 25/55 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 63 dB |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 7.6 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 23.2 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 805/285/194 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 720/495/270 ММ |
| WEIGHT WITH PACKAGE | 34.800 kg |
| WARRANTY | 36 MONTHS |
| MODEL | CL2000U W 26 E/CL2000 26 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 9000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 2.600 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 2.900 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 6.2 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 0.700 KW |
| POWERCONSHEATING | 0.700 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 25/55 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 63 dB |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 7.6 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 23.2 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 805/285/194 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 720/495/270 ММ |
| WARRANTY | 3+2 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4062321679729 |
No documents were found for this product

English 





























