BOSCH CL3200iU W70 E/CL3000i 70 E
Code: 654148
Product is out of stock
INSTALLATION INCLUDED
Short Description
- CAPACITYCOOLING(NOMINAL) : 7.000 KW
- CAPACITYHEATING(NOMINAL) : 7.300 KW
- EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO : -20 °C
| Brand | BOSCH |
| MODEL | CL3200iU W70 E/CL3000i 70 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 24000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 7.000 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 7.300 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 6.4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 2.402 KW |
| POWERCONSHEATING | 2.130 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 34/62 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 67 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H) | 770 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 13.6 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 43.9 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 1155/415/315 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 995/740/398 ММ |
| WEIGHT WITH PACKAGE | 64.200 kg |
| WARRANTY | 36 MONTHS |
| MODEL | CL3200iU W70 E/CL3000i 70 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 24000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 7.000 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 7.300 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 6.4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 2.402 KW |
| POWERCONSHEATING | 2.130 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 34/62 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 67 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H) | 770 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 13.6 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 43.9 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 1155/415/315 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 995/740/398 ММ |
| WARRANTY | 3+2 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4069143047187 |
No documents were found for this product

English 
















