ИНВЕРТОРЕН КЛИМАТИК CANDY CY-18TAIN/CY-18TAOUT
Code: 658504
Product is out of stock
INSTALLATION INCLUDED
Short Description
- CAPACITYCOOLING(NOMINAL) : 4.600 KW
- CAPACITYHEATING(NOMINAL) : 4.600 KW
- TEMPERATURE RANGE COOLING : -10/43 °C
- EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO : -15 °C
- WI-FI
| Brand | CANDY |
| MODEL | CY-18TAIN/CY-18TAOUT |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 4.600 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 4.600 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 6.3 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.500 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.350 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER | Yes |
| WI-FI | Yes |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 28/59 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 65 dB |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT | Yes |
| AIR CIRCULATION (M3/H) | 700 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 8.7 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 29.2 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 865/290/200 MM |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 800/553/275 MM |
| WEIGHT WITH PACKAGE | 43.000 kg |
| WARRANTY | 60 MONTHS |
| MODEL | CY-18TAIN/CY-18TAOUT |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 4.600 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 4.600 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 6.3 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.500 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.350 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER | Yes |
| WI-FI | Yes |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 28/59 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 65 dB |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT | Yes |
| AIR CIRCULATION (M3/H) | 700 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 8.7 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 29.2 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 865/290/200 MM |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 800/553/275 MM |
| WARRANTY | 60 MONTHS |
| EAN | 6932063823484 |
No documents were found for this product

English 

















