ИНВЕРТОРЕН КЛИМАТИК BOSCH CL6001iU W 53 E/CL6001i 53 E
Code: 654724
Unavailable online. Check the availability in stores.
INSTALLATION INCLUDED
Short Description
- CAPACITYCOOLING(NOMINAL) : 5.300 KW
- CAPACITYHEATING(NOMINAL) : 5.600 KW
- TEMPERATURE RANGE COOLING : -20/50
- EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO : -20 °C
See credit plans
from47.68 €
/
93.25лв.
Interest, fees and APR

10х126.20€
/
10х246.83лв.
| Brand | BOSCH |
| MODEL | CL6001iU W 53 E/CL6001i 53 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.300 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.600 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 8.5 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4.3 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.290 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.510 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -20 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 26/59 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 65 dB |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT | Yes |
| AIR CIRCULATION (M3/H) | 685 М3/Ч |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 965/319/239 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 890/673/342 ММ |
| WEIGHT WITH PACKAGE | 58.300 kg |
| WARRANTY | 3+2 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| MODEL | CL6001iU W 53 E/CL6001i 53 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.300 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.600 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 8.5 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4.3 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.290 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.510 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -20 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 26/59 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 65 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H) | 685 М3/Ч |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 965/319/239 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 890/673/342 ММ |
| WARRANTY | 3+2 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4062321441425 |
No documents were found for this product

English 



























