МОТОРНА САМОХОДНА КОСАЧКА CASTEL GARDEN XC 53 S 166.0 см3, 3.49 КС, CUTTING WIDTH 51.00 см, SELF PROPELLED FUNCTION
Code: 228579








The offer is valid from 11.05.2026 until 18.05.2026
Unavailable online. Check the availability in stores.
Short Description
- ENGINE DISPLACEMENT : 166.0 см3
- RATED POWER : 3.49 КС
- CUTTING WIDTH : 51.00 см
- CAPACITY OF CATCH BOX : 60 L
- SELF PROPELLED FUNCTION
See credit plans
from11.82 €
/
23.12лв.
Interest, fees and APR

10х31.29€
/
10х61.20лв.
Price: 368.10 €312.88 € / 611.94 лв.
Save: 15 %
| Brand | CASTEL GARDEN |
| MODEL | XC 53 S |
| TYPE ENGINE | 4-STROKE |
| ENGINE DISPLACEMENT | 166.0 см3 |
| RATED POWER | 3.49 КС |
| CUTTING WIDTH | 51.00 см |
| CUTTING HEIGHT ADJUSTMENT | CENTRAL |
| MIN CUTTING HEIGHT | 22 мм |
| MAX CUTTING HEIGHT | 80 мм |
| CAPACITY OF CATCH BOX | 60 L |
| SELF PROPELLED FUNCTION | Yes |
| ADDITIONAL INFORMATION | ДВИГАТЕЛ: STIGA |
| WARRANTY | 24 MONTHS |
| EAN | 8008984851634 |
No documents were found for this product

English 




















