BEKO BEHPG 185/BEHPG 186
Code: 653893
Product is out of stock
INSTALLATION INCLUDED
Short Description
- CAPACITYCOOLING(NOMINAL) : 5.300 KW
- CAPACITYHEATING(NOMINAL) : 5.600 KW
- TEMPERATURE RANGE COOLING : -15/50
- EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO : -15 °C
- WI-FI
| Brand | BEKO |
| MODEL | BEHPG 185/BEHPG 186 |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.300 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.600 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 7 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.550 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.630 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| WI-FI | Yes |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 56 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 65 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H) | 800 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 12 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 32 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 971/321/228 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 805/554/330 ММ |
| WEIGHT WITH PACKAGE | 51.000 kg |
| WARRANTY | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| MODEL | BEHPG 185/BEHPG 186 |
| CAPACITY COOLING (BTU/h) | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.300 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.600 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER | 7 |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP | 4 |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.550 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.630 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| WI-FI | Yes |
| AUTO RESTART | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX | 56 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT | 65 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H) | 800 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT | 12 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT | 32 KG |
| REFRIGERANT TYPE | R32 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT) | 971/321/228 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT) | 805/554/330 ММ |
| WARRANTY | 60 MONTHS |
| EAN | 8690842740725 |
No documents were found for this product

English 



















