ЕЛЕКТРИЧЕСКА КОСАЧКА FIELDMANN FZR 2048-E 2000 W, CUTTING WIDTH 42.00 см, MAX CUTTING HEIGHT 75 мм
Code: 227276









The offer is valid from 11.05.2026 until 18.05.2026
In stock
Short Description
- POWER CONSUMPTION : 2000 W
- CUTTING WIDTH : 42.00 см
- MIN CUTTING HEIGHT : 25 мм
Shipping:
See credit plans
from4.43 €
/
8.66лв.
Interest, fees and APR

10х11.73€
/
10х22.94лв.
Price: 156.40 €117.30 € / 229.42 лв.
Save: 25 %
| Brand | FIELDMANN |
| MODEL | FZR 2048-E |
| POWER SUPPLY TYPE | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION | 2000 W |
| CUTTING WIDTH | 42.00 см |
| CUTTING HEIGHT ADJUSTMENT | CENTRAL |
| MIN CUTTING HEIGHT | 25 мм |
| MAX CUTTING HEIGHT | 75 мм |
| RECOMMENDED MOWING AREA | 1000 m² |
| CAPACITY OF CATCH BOX | 48 L |
| PRODUCT WEIGHT | 12.700 kg |
| WARRANTY | 24 MONTHS |
| EAN | 8590669359097 |
No documents were found for this product

English 























