

English 
| Brand | ATLANTIC |
| MODEL | F120 DESIGN 1500W |
| CONVECTOR TYPE | WALL MOUNTED |
| MAXPOWER-W | 1500.0 W |
| WORK LEVELS | 1 |
| THERMOSTAT | Yes |
| ADDITIONAL EXTRAS | No |
| COLOUR | БЯЛ |
| WARRANTY | 84 MONTHS |
| HEATED AREA UP TO | 15.00 m² |
| MOISTURE RESISTANCE | IP24 |
| DISPLAY | Yes |
| TIMER | Yes |
| WEEKLY PROGRAMMER | Yes |
| THERMOREGULATOR | Yes |
| OPEN WINDOW/DOOR FUNCTION | Yes |
| PROTECTION FOR CHILDREN | Yes |
| AUTOMATIC FALL SHUTOFF | Yes |
| HEIGHT | 46.10 см |
| WIDTH | 61.30 см |
| LENGTH | 11.40 см |
| EAN | 3410530024372 |